اخرین اخبار

بایگانی دسته بندی ها : مهندسی پزشکی

اشتراک به خبردهی

انتخابات انجمن مهندسی پزشکی

نمونه سوالات گزارش نویسی فنی(شیوه ی ارایه مطلب) همراه با پاسخ

پس از مدتها پیگیری و همهاهنگی دوستان به یاری خدا انتخابات انجمن مهندسی پزشکی بزودی برگزار خواهد شد تا با شکلگیری انجمنی پویا و هدفمند متشکل از اعضایی شایسته، پیگیری مطالبات دانشجویان رشته مهندسی پزشکی هرچه زودتر آغاز شود. به همین منظور از شما دانشجوی گرامی تقاضامندیم برای ایفای نقش خود در این مهم و کمک به ارتقای سطح و جایگاه رشتمان در دانشگاه، ... بیشتر بخوانید »

دستگاه بین ماری(bain-marie) چیست؟

دستگاه بین ماری(bain-marie) چیست؟

دستگاه بین ماری بین ماری (یا حمام آب) دستگاهی است که بطور گسترده در علومی نظیر آزمایشات بیوشیمی ، انعقاد خون و دیگر مسائل کاربرد دارد . به طور کلی بین ماری روشی برای گرم کردن مواد توسط آب یا بخار آب در یک بازه زمانی است (برای مثال این روش ، روشی رایج بین تکنیک های آشپزی برای آشپزی ... بیشتر بخوانید »

چسب های پزشکی(Medical adhesives) چیست!؟

چسب های پزشکی(Medical adhesives) چیست!؟

چسب های پزشکی عمل جراحی در بسیاری از قسمتهای علوم پزشکی یک فرآیند زمان بر است که زخمها و جراحات باقی مانده ناشی از آن از مشکلات همیشگی است . برای جلوگیری از این مشکلات بسیاری از پیشرفت های اخیر توجه خود را بر چسب های مربوط به بافت ها معطوف کرده اند . مانند چسب های سیانواکریلات و چسب ... بیشتر بخوانید »

انکوباتور (Incubator)چیست؟!

انکوباتور (Incubator)چیست؟!

انکوباتور انکوباتور توسط پزشک کودکان فیدل موندو  اختراع شده است و در آزمایشگاه ها برای کشت و رشد دادن نمونه های زنده مانند سلول ها یا میکروب هابه کار می رود. استفتده از انکوباتور ها برای بسیاری از کارهای آزمایشگاهی در سلول شناسی ، میکروبیولوژی و میکروب شناسی لازم و ضروری است . یک انکوباتور اساسا یک محیط کنترل شده از لحاظ دما ، رطوبت و بقیه ... بیشتر بخوانید »

گالی پات (Gallipot )چیست؟

گالی پات (Gallipot )چیست؟

گالی پات (Gallipot )چیست؟ Gallipot is small pot made from glazed earthenware or metal. It is used for holding medicines such as tablets or ointments. Gallipots are ideal for use in clinical, care home and hospital environments as well as for home use when caring for a patient. They generally come in two types; reusable gallipots that can be reprocessed ... بیشتر بخوانید »

دستگاه نوار قلب(Electro Cardiogram)

دستگاه نوار قلب(Electro Cardiogram)

نوار قلب(ECG) نوار قلب  چگونگی فعالیت قلب را بر روی کاغذ نشان می دهد. به ترسیم بالا و پایین رفتن این خطوط موج می گویند. از موارد این دستگاه می توان به تشخیص بیماری های قلب و قفسه سینه پرداخت، و همچنین در مواردی که بیماری های دیگری مثل دیابت ، فشار خون مشاهده شده است به این وسیله می توان ... بیشتر بخوانید »

شرایط احراز صلاحیت متقاضیان ثبت نام در دوره های ناظرین فنی

به گزارش سایت دانشجویان پیام نور ادراه کل تجهیزات پزشکی طی اطلاعیه ای شرایط احراز صلاحیت متقاضیان ثبت نام در دوره های ناظرین فنی را اعلام نمود. متن کامل این اطلاعیه ی به شرح ذیل می باشد.این خبر در اوایل این ماه توسط این ادراه منتشر گردید به اطلاع كليه شركتهاي تجهيزات پزشكي مي رساند، رشته هاي مورد تاييد جهت ناظرين فني شركتهاي وارد كننده و توليد كننده تجهيزات پزشكي، دندانپزشكي و آزمايشگاهي بجز كيتها به شرح جدول (1)(صفحه ی اول فایل پیوست) و براي كيتها و فراورده ها مطابق جدول (2)(صفحه ی دوم فایل پیوست) اين اطلاعيه مي باشد.لازم به ذكر است شرايط احراز و تاييد صلاحيت افراد به طرق ذيل انجام گرديده و براي هر رشته در جداول مذكور مشخص شده است. شرايط تاييد صلاحيت متقاضيان: 1-انجام مصاحبه توسط كميته ناظرين فني اداره كل تجهيزات پزشكي 2-ارتباط رشته تحصيلي با حوزه فعاليت شركت 3-طرح در كميته تجهيزات پزشكي افراد متقاضي پس از تاييد صلاحيت مجاز بــه ثبت نــام و شركت در دوره هاي نــاظرين فني مي باشند.

به گزارش سایت دانشجویان پیام نور ادراه کل تجهیزات پزشکی طی اطلاعیه ای شرایط احراز صلاحیت متقاضیان ثبت نام در دوره های ناظرین فنی را اعلام نمود. متن کامل این اطلاعیه ی به شرح ذیل می باشد.این خبر در اوایل این ماه توسط این ادراه منتشر گردید به اطلاع کلیه شرکتهای تجهیزات پزشکی می رساند، رشته های مورد تایید جهت ناظرین فنی شرکتهای ... بیشتر بخوانید »

زائده ی خاری (Spinous process) چیست؟!

زائده ی خاری (Spinous process) چیست؟!

امروز داشتم در مورد عمل ستون فقرات مطلبی می خوندم یک سری اصطلاحات بود که خیلی تکرار  شده بود, گفتم در قالب چند پست بذارم تا اگر دوستانی بلد نبودند یه نگاه کنند …(خالی از لطف نیست,البته خیلی مقدماتی و پیش پا افتاده هستند!)   خوب شروع می کنیم…   spinous process چیست؟ در (انسان) به زایده ای گفته می شود ... بیشتر بخوانید »

اتوسکوپ چیست به همراه متن اصلی

اتوسکوپ چیست به همراه متن اصلی

  قبل از اینکه این مطلب رو بخونید باید این نکته رو یادآوری کنم که این سری از مطالبی که در سایت و انجمن ارسال میشه کاملا اختصاصی هستند و بنده و همکارام برای سایت اصلی شرکتمون آماده می کنیم.لذا خواهشمند است از کپی این مطالب خودداری کنید.چند پرسنل وقت خودشون رو برای آماده سازی این مطالب به چند زبان ... بیشتر بخوانید »

فلوئوروسکوپی یا (سی آرم)C-Arm چیست؟+ فیلم

فلوئوروسکوپی یا فلوروسکوپی چیست؟

فلوئوروسکوپی یا فلوروسکوپی (به انگلیسی: Fluoroscopy) یک روش تصویربرداری توسط اشعه ی ایکس می باشد که به صورت زنده گرفته می شود.(مانند تصویر زیر)لازم به ذکر است که به دلیل اینکه دسته ی این دستگاه به صورت c  می باشد از این رو به این دستگاه سی آرم نیز گفته می شود.   در ساده ترین شکل ، یک فلورسکوپ ... بیشتر بخوانید »

گزارش کار آزمایشگاه مدارواندازه گیری(استاد مسروری)

گزارش کار آزمایشگاه مدارواندازه گیری(استاد مسروری)

گزارش کار آزمایشگاه مدارواندازه گیری(استاد مسروری) گزارش کار آز مدارالکتریکی ۱ و اندازه گیری(استاد سامیه مسروری)قالب :pdf تعدادصفحات:۲۴ فایل‌(های) پیوست شده لینک دانلود : az_madar_el_masrori.pdf حجم فایل : ۱٫۲ MB نوع فایل :  بیشتر بخوانید »

کاپنوگرافی چیست؟

کاپنوگرافی چیست؟

کاپنوگرافی چیست؟ اندازه گیری غلظت دی اکسید کربن(co2)در هوای بازدم را کاپنوگرافی می گویند. Capno به معنی  دی اکسید کربن و Graph  به معنی صفحه نمایش جهت خواندن و ثبت کردن می باشد.وسایلی که بر ای اندازه گیری غلظت دی اکسید کربن به کار می روند را کاپنومتر (capnometer) یا آشکار کننده های دی اکسید کربن انتهای بازدمی (ETCO2) می نامند. ... بیشتر بخوانید »

برو بالا